Глибинний насос для свердловин, види насосів вибираємо глибинний насос для свердловини!

Глибинний насос для свердловин (занурювальний, або просто насос свердловин) - це агрегат, який призначений для того, щоб подавати воду з надр землі - свердловин і колодязів, а також з резервуарів і відкритих джерел. Важлива і необхідна умова роботи цього пристрою полягає в повному його зануренні в рідину, що перекачується. На відміну від поверхневого насоса, який підключається до свердловини за допомогою трубопроводу, викачуючи з неї воду, насос свердловинний воду зі свердловини виштовхує, подаючи її знизу в трубопровід. Такий насос незамінний на котеджних та дачних ділянках для забезпечення якісного та безперебійного водопостачання. Головне - добре розібратися в тому, який саме тип насоса найкраще підійде для потреб домашнього господарства, слід добре знати параметри свердловини.

Занурювальні насоси свердловин розрізняються за варіантом роботи двигуна, що сприяє викачування води. Але при цьому всі різновиди цих агрегатів мають загальні особливості конструкції. Корпус насоса є циліндром витягнутої форми щодо невеликого діаметру. Виготовляють корпус найчастіше із нержавіючої сталі, але дуже поширені й пластикові моделі. У різних насосів корпуси відрізняються за розмірами та вагою. Нерідко конструкція передбачає наявність петлі для фіксаційного троса. У всіх насосів корпус герметичний, оскільки в процесі перекачування він повністю поміщений у рідину. Герметичність захищає електродвигун від контакту із водою.

У верхній частині агрегату знаходиться висновок для кабелю живлення, вихідний патрубок і хомут для закріплення троса. Нижній відсік агрегату закритий гратами, через нього вода всмоктується та фільтрується. У всіх глибинних насосах є фільтри грубої очистки, які захищають внутрішню частину механізму від твердих домішок, які трапляються у забрудненій воді. Найчастіше це мул, пісок та інше сміття, яке може вимиватися з ґрунту підземним водним потоком. У багатьох моделях насосів встановлюється зворотний клапан, він не дає воді надходити назад. Якщо клапан не передбачений базовою комплектацією, він купується додатково і встановлюється за допомогою спеціальної різьби. Клапан дозволяє трубі бути заповненою водою, навіть коли двигун не працює. Це дуже зручно, тому що не доводиться гаяти час, заповнюючи трубу водою перед включенням насоса.

Види насосів.

Вирізняють такі основні різновиди свердловинних насосів, їх відмінності базуються на внутрішньому пристрої та принципах їхньої роботи. Основні варіанти рушія – відцентровий, вібраційний, гвинтовий та вихровий.

1. Відцентрові насоси. Центральною робочою точкою влаштування такого агрегату є колесо, яке насаджується на вал двигуна. На обід колеса кріпляться металеві лопаті, які переміщують воду, що надходить знизу всередині камери, швидкість обертання лопатей досить велика для того, щоб «тримати» досить великий стовп води в трубопроводі. Під час обертання колеса з лопатями діє відцентрова сила, яка проштовхує воду через насос та відправляє її вгору через спеціальний напірний патрубок. Перед цим вода відкидається на стінки камери, у центральній частині якої створюється розрідження, що втягує всередину насоса нову порцію води.

Плюсами відцентрових насосів можна назвати високу продуктивність, вони дають змогу працювати з будь-яким типом свердловин. Крім цього, насос практично не створює сильного шуму та вібраційних хвиль, які можуть пошкодити стінки свердловини. Недоліками є висока ціна та досить складне технічне обслуговування.

2. Вібраційні насоси. Робота двигуна таких насосів ґрунтується на взаємодії електромагнітного блоку та спеціального вібраційного пристрою. Електромагнітний блок складається з двох послідовно розташованих котушок та сердечника. По витках котушок проходить змінний електрострум, який створює в осерді досить сильне магнітне поле. Вібратор під впливом цього поля починає рухатися і ініціює рух поршня. За допомогою руху поршня вода всмоктується в камеру насоса з навколишнього середовища знизу, а потім виштовхується через канал, що виводить наверх.

Серед переваг вібраційних насосів можна назвати їх невелику вагу та невисоку ціну, а також безвідмовну роботу за умови роботи з не забрудненою домішками водою. Проте є й недоліки. Вібраційні хвилі, що виникають під час роботи пристрою, можуть призвести до пошкодження або навіть руйнування стінок свердловини, якщо ті не захищені, тому їх краще використовувати у колодязях, а не у вузьких свердловинах. Насоси подібного типу мають відносно невисоку продуктивність, а через особливості пристрою конструкції вони швидко можуть стати непридатними, якщо в рідині, що перекачується, досить велика кількість твердих частинок.

3. Гвинтові насоси. Насоси такого типу рідко використовуються, як правило, якщо потрібно перекачувати рідину високого ступеня забруднення. Принцип дії базується на роботі гвинта, що обертається на приводному валу. З його допомогою рідина переміщається знизу від вхідного патрубка нагору - до напірного патрубка. Основним плюсом такого агрегату є здатність піднімати воду із досить великої глибини – до 100 метрів. А найбільш значний недолік - швидке зношування двигуна в процесі експлуатації через велике навантаження. Тому він найкраще підходить для сезонних садівників та городників, а постійне та цілорічне постачання водою житлового будинку за допомогою гвинтового насоса дуже проблематично.

4. Вихрові насоси. За принципом роботи такі насоси дуже мало відрізняються від відцентрових насосів. Різниця в тому, що вихровий насос подає рідину під сильнішим натиском, що обумовлено відсутністю відцентрового ефекту. Найбільш важливою перевагою даного типу агрегатів є можливість ефективно перекачувати рідину з наявністю повітряних пробок та бульбашок, які роботу інших видів насосів дуже ускладнюють. До головного мінусу такого насоса відносять те, що він перекачує воду лише без великої кількості домішок твердих частинок. В іншому випадку пристрій швидко вийде з ладу, так як крильчатка, яка є основним елементом, що подає, може дуже швидко стиратися, а то і взагалі зламатися.

На що слід звертати увагу при виборі та купівлі насоса свердловин.

Вибираючи глибинний насос для свердловини, в першу чергу треба брати до уваги той факт, що майже всі агрегати цього дуже чутливі до чистоти води. Якщо в ній у великій кількості є тверді частинки, техніка швидко прийде в несправність. Тому при роботі обов'язково застосування фільтрів, які мало того, що знижують ККД насоса, але й вимагають регулярного чищення або заміни.

Далі наведено ряд параметрів, на які при виборі насоса необхідно звернути увагу.

1. Розмір агрегату. Особливо потрібно враховувати діаметр корпусу, щоб він відповідав розміру свердловини.

2. Продуктивність. Мається на увазі обсяг рідини, що насос перекачує в одиницю часу. Це потрібно для того, щоб правильно розрахувати загальну потребу у воді.

3. Натиск потоку, який повинен створювати агрегат.

4. Здатність пристрою працювати з рідинами, в яких є певний вміст твердих частинок.

5. Глибина свердловини, з якої належить подавати воду.

6. Наявність додаткових пристроїв, які дозволять підвищити ефективність роботи насоса та забезпечити тривалість терміну експлуатації. Насамперед до таких пристроїв відносяться ежектори, які, хоч і коштують недешево, але дозволяють підвищити продуктивність насоса без збільшення його потужності.

7. Ціна агрегату та марка, а також авторитет виробника.

8. Доступність сервісних центрів у разі виникнення несправностей та наявність гарантії виробника.

Свердловинний насос є дуже важливим і справді незамінним агрегатом для створення ефективної та надійної системи водопостачання на присадибній ділянці, тому при його виборі слід все ретельно прорахувати, і в жодному разі не економити. Треба розуміти, що невиправдана економія на такій покупці може призвести до суттєвих ускладнень при експлуатації насоса і навіть дуже неприємних наслідків.





 Головна | Статті | Про нас! | Ціни | Наші роботи | Галерея | Гарантії 

Исходный текст


Завантаження...

Исходный текст


Исходный текст